Metamorfozy

Czy mieszkanie w bloku i wygodna kuchnia idą ze sobą w parze? Nasi klienci zaplanowali gruntowny remont swojej kulinarnej pracowni. Wykorzystując ich chęć zmiany zaproponowaliśmy projekt, który zawarł wszystkie ich życzenia. Na liście znalazła się wysuwana deska do prasowania, kosze cargo, piekarnik w słupku oraz kosze narożne. Kolorystyka dobrana została do sąsiadującej z kuchnią jadalni, aby optycznie powiększyć przestrzeń, szafki górne wykonano w jasnym połysku. Oryginalną dekoracją jest wyjątkowy okap Falmec Elektra. Pełna metamorfoza dokonana.

Nowoczesna kuchnia, ale nie urządzona zbyt sterylnie. Takie było właśnie życzenie naszego klienta. Aby wykorzystać w pełni możliwości tego pomieszczenia, zaprojektowaliśmy wysoką zabudowę na całej ścianie oraz wygodną wyspę z szerkokimi szufladami. Matowe fronty z delikatnym frezem oraz blaty o pięknej strukturze drewna firmy Egger stworzyły wnętrze ponadczasowe. Elementem wyróżniającym jest ceglany akcent nad kuchenką gazową. Przemiana gotowa.

Kuchnie w stylu angielskim odzwierciedlają zamiłowanie do tradycji. Są eleganckie i wyrafinowane, a przy tym ciepłe i przytulne. Taka też jest nasza kolejna kuchnia. Drewniane fronty malowane na alabastrowy kolor oraz olejowane blaty z naturalnego dębu doskonale wpisują się w ponadczasowy, klasyczny styl. Tradycyjnie jest tylko na zewnątrz. W środku kuchnia wypełniona jest nowoczesnymi rozwiązaniami. Szuflady Blum, kosz Le Mans, pełna organizacja oraz intuicyjny sprzęt AGD. Połączyliśmy dwie skrajności, kuchnia klasyczna i nowoczesna jednocześnie.

Kuchnia wykonana w ponadczasowej kolorystyce – biel ocieplona naturalnym drewnem. W celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni, górne szafki sięgają sufitu. Na szczególną uwagę w tej kuchni zasługuje blat kwarcowy. Oprócz trwałości i odporności na uszkodzenia, posiada wyjątkowe właściwości antybakteryjne. W tej nowoczesnej aranżacji umieściliśmy praktyczną i elegancką winiarkę oraz nietuzinkowy okap firmy Falmec. Model ten został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Zdecydowanie lubimy takie zmiany.